| Series: | DT-C1M/T |
| Rotation: | 330,000rpm~360,000rpm |
| Drive Air Pressure: | 0.22Mpa~0.25Mpa |
| Water Pressure: | 0.22Mpa~0.25Mpa |
| Water Flow Rate: | >= 50 mL/min |
| Spray Pressure: | 0.2Mpa~0.3Mpa |
| Head size: | Φ10.8mm X H12.5mm Φ13.5mm X H13.65mm |
| Water Spray: | 3 water spray |
| Noise : | <= 65dB |
| Net weight : | 53.35g |
Two optional:
Torque Head
Standard Head